2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-0

Η ομάδα του Φωστήρα έχασε από την ομάδα του Αστέρα Ζωγράφου με σκόρ 1-0. Ο Φωστήρας παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα ανά ημίχρονο.

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερος και πίεζε συνέχεια την ομάδα του Αστέρα. Θα μπορούσε να είχε προηγηθεί αλλά ο Κόρρας έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φωστήρας ήταν φλύαρος και έκανε παιχνίδι χωρίς ουσία χάνωντας το κέντρο με αποτέλεσμα ο Αστέρας να αναίβει και σε μία αντεπίθεση 15' πριν την λήξη κατάφερε να προηγηθεί.

Η ομάδα του Φωστήρα είχε αρκετούς παίκτες σε κακή μέρα.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ : ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΦΑΡΟΣ - ΣΑΧΟΥ - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β. - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΚΟΡΡΑΣ ( ΧΑΤΖΗΣ ) -ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ (ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ) - ΜΕΤΑΞΟΥΛΗΣ (ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.)

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ :ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣ.- ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-1

Θετικά ξεκίνησε η ομάδα του Φωστήρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας νικώντας  τον Ολυμπιακό Λιοσίων με σκόρ 1-0.

Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ με 'καυτή' έδρα.
Ο Φωστήρας ξεκίνησε φοβισμένα τον αγώνα και τα πρώτα 20' λεπτα δέχθηκε έντονη πίεση από την αντίπαλη ομάδα η οποία διαμαρτυρήθηκε έντονα για ακύρωση ενός τέρματος, λόγω επιθετικού φάουλ.

Στην επανάληψη - το ημίχρονο έλειξε 0-0 - ο Φωστήρας ανέβασε ρυθμούς. Η είσοδος του Χατζή έκανε την ομάδα πιό επιθετική και κατάφερε τελικά να προηγηθεί με πλασέ του Μπιτσάνη μέσα στην περιοχή μετά από πάσα του Χατζή.

Η λήξη του αγώνα βρήκε τον Φωστήρα τελικό νικητή με τους πρώτους 3 πόντους.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΦΑΡΟΣ - ΣΑΧΟΥ - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β. (58' ΜΕΤΑΞΟΥΛΗΣ) - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΚΟΡΡΑΣ (46' ΧΑΤΖΗΣ) - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ (81' ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ) - GENTCHEV

ΔΥΣΚΟΛΟ το έργο των Διαιτητών (Μπαιρακτάρης - Μπαμπάς - Τσιλιπάνος)

Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2012

ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΡΧΙΖΕΙ..

ΚΥΡΙΑΚΗ 23 Σεπτεμβρίου
Και το πρωτάθλημα για την ομάδα του Φωστήρα αρχίζει αύριο Κυριακή και ώρα 16:30 στο γήπεδο Ηλιον.

Ευχές για καλή πορεία, υγεία και χωρίς βία.

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ..

Στα πλαίσια της προπόνησης ο Φωστήρας αντιμετώπισε την ομάδα των Βριλησσίων. Ο Κώστας Τσαβαλίας μία εβδομάδα πρίν την έναρξη της περιόδου συωεχίζει σε εντατικούς ρυθμούς τις προπονήσεις.
Για την ιστορία το τελικό σκόρ ήταν 7-0 (η ομάδα των Βριλησσίων χρησιμοποίησε πολλούς μικρούς παίκτες). Τα γκόλ πέτυχαν Καρβούνης, Κόρρας χ 2, Μεταξούλης, Τσαβαλιάς χ 2, Μπιτσάνης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ο κ. Λαμπρόπουλος

Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2012

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ. - ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛ 0-0 (φιλικο)

Χωρίς τέρματα τελείωσε ο φιλικός  αγώνας που έγινε στο γήπεδο της Νήαρ Hστ (φυσικό χόρτο) με την ομάδα του Φωστήρα Καισαριανής.

Ο Κώστας Τσαβαλιάς είχε την ευκαιρία να δώσεις χρόνο συμμετοχής σε πολλούς παίκτες που για διάφορους λόγους δεν είχαν παίξει αρκετά και ταυτόχρονα να ξεκουράσει και κάποιους.

Σε κλήρωση που έγινε μεταξύ των παικτών οι αρχηγοί για την ΝΕΑ ποδοσφαιρική περίοδο είναι : ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β. - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ

Σ

Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2012

ΚΑΙ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΓΙΝΕ

Οι παρκάτω ομάδες θα είναι οι αντίπαλοι του Φωστήρα στον Α' ομιλο της Α' κατηγοριας: