2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 26 Απριλίου 2014

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 5 - 0 (Πρωτάθλημα)

Μπροστά σε λιγοστούς φιλάθλους η ομάδα του Φωστήρα έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας (β' όμιλο) με νίκη επι της ομάδας των Μελισσίων με σκόρ 5-0. ήταν ένα εύκολο απόγευμα για την ομάδα του κ. Μηλιά.
Από 2 γκόλ πέτυχαν ο Σπυρόπουλος (18' και 37') και Καρβούνης (54' και 88') και ο Μηλιάς (58')

ΦΩΣΤΗΡΑΣ :ΓΑΓΑΝΗΣ (50' ΝDΟΝΙ) - ΦΑΡΟΣ - ΣΑΧΟΥ - ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΜΗΛΙΑΣ - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - (46' ΠΕΡΩΝΗΣ) - ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

κος ΡΕΣΙΤΗΣ

Κυριακή 13 Απριλίου 2014

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2-0 (Πρωτάθλημα)

Ο  Φωστήρας αν και  ήταν σαφώς καλύτερος από την ομάδα της Πετρούπολης έχασε με σκόρ 2 - 0. Δύο τέρματα στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα έκριναν το παιχνίδι. Ο Φωστήρας στην συνέχεια προσπάθησε αλλά το σκόρ δεν άλλαξε.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΓΑΓΑΝΗΣ - ΦΑΡΟΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.- ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ (75' ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.) - ΠΕΡΩΝΗΣ - ΜΗΛΙΑΣ - ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ  (81' ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ)

ΧΑΡΙΤΟΣ - ΖΑΡΑΒΙΝΟΣ - ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ

Κυριακή 6 Απριλίου 2014

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-0

Έχασε ο Φωστήρας από την ομάδα του Πανερυθραϊκου με σκόρ 1-0. Πολύ καλύτερος ο Φωστήρας, ιδίως στο Α' ημίχρονο πίεζε συνεχώς την αντίπλη ομάδα αλλά ένας διαιτητής 'ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΣ' και φοβισμένος σαν παιδάκι που σφυρίζει για πρώτη φορά 'τιναξε' ένα αδιάφορα βαθμολογικό παιχνίδι στον αέρα. Όλη η ομάδα του Φωστήρα πήρε κίτρινες κάρτες ενώ φρόντιζε, ιδίως στο β' ημίχρονο να κόβει κάθε ενέργεια νε φάουλ υπέρ των γηπεδούχων.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΓΑΓΑΝΗΣ - ΦΑΡΟΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.-ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΠΕΡΩΝΗΣ  (56' ΔΡΟΣΟΣ) - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ (81' ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.) - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ( 68' ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ)