2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2009

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 2-1

Παίζοντας δυνατά ο Φωστήρας νίκησε την ομάδα του Αγ. Θωμά με 2-1. Με δύναμη και πείσμα οι παίκτες του κ. Μιχαηλίδη κατάφεραν αν και έχαναν 0-1 στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου και μένοντας με 10 παίκτες λόγω αποβολής του αρχηγού (Παρασκευάς Μ.) να ανατρέψουν το σκορ και να νικήσουν με 2-1.

Σε καλή μέρα όλοι οι παίκτες. Ξεχώρησαν οι Θεοφάνης, Ματσάγκος, Γκιρλέμης, Ασωνίτης και φυσικά οι δύο σκόρερ Μακρίδης και Πολίτης.

Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από έξοχη ενέργεια και φοβερό σούτ ο θεοφάνης είχε δοκάρι ενώ κλασσική ευκαιρία για να πετύχει και δεύτερο γκόλ είχε και ο Πολίτης.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΟΓΛΑΝΗΣ (ΣΑΧΟΥ) - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ- ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ - ΜΑΤΣΑΓΓΟΣ - ΠΟΛΙΤΗΣ (ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ)- ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ) - ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ - ΜΑΚΡΙΔΗΣ.