2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ :ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣ.- ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-1

Θετικά ξεκίνησε η ομάδα του Φωστήρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας νικώντας  τον Ολυμπιακό Λιοσίων με σκόρ 1-0.

Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ με 'καυτή' έδρα.
Ο Φωστήρας ξεκίνησε φοβισμένα τον αγώνα και τα πρώτα 20' λεπτα δέχθηκε έντονη πίεση από την αντίπαλη ομάδα η οποία διαμαρτυρήθηκε έντονα για ακύρωση ενός τέρματος, λόγω επιθετικού φάουλ.

Στην επανάληψη - το ημίχρονο έλειξε 0-0 - ο Φωστήρας ανέβασε ρυθμούς. Η είσοδος του Χατζή έκανε την ομάδα πιό επιθετική και κατάφερε τελικά να προηγηθεί με πλασέ του Μπιτσάνη μέσα στην περιοχή μετά από πάσα του Χατζή.

Η λήξη του αγώνα βρήκε τον Φωστήρα τελικό νικητή με τους πρώτους 3 πόντους.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΦΑΡΟΣ - ΣΑΧΟΥ - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β. (58' ΜΕΤΑΞΟΥΛΗΣ) - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΚΟΡΡΑΣ (46' ΧΑΤΖΗΣ) - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ (81' ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ) - GENTCHEV

ΔΥΣΚΟΛΟ το έργο των Διαιτητών (Μπαιρακτάρης - Μπαμπάς - Τσιλιπάνος)