2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 1-4

Ηττα και διασυρμός για τον Φωστήρα που έχασε από την ομάδα του Χαραυγιακού με σκόρ 4-1.

Ο Φωστήρας όπως πάντα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και πίεσε την ομάδα του Χαραυγιακού. Κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10' λεπτό με πλασέ του Φαρμάκη μέσα από την περιοχή ενώ ο Μπιτσάνης έχασε μεγάνη ευκαιρία να κάνει το σκόρ 2-0 όταν μόνος του μπροστά στο τέρμα του Χαραυγιακού έστειλε την μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.
Το ημίχρονο έλειξε 1-0.
 Με την έναρξη του β' ημιχρόνου οι παίκτες του Χαραυγιακού βρέθηκαν απέναντι σε 11.... φανέλες.  Οι παίκτες ξέχασαν να βγούν.  Οι παίκτες του Χαραυγιακού άρχισαν να πιέζουν και να να ζητούν την νίκη και κατάφεραν όχι μόνο να ισοφαρίσουν αλλά και να προηγηθούν με δύο δύο γκόλ που πέτυχαν στο 52' και 64' λεπτό.

Και ενώ ο Χαραυγιακός έμεινε με 10 παίκτες και ο Φωστήρας άρχισε να πιέζει για να πετύχει το γκόλ της ισοφάρισης αποβλήθηκε ο Αθανασόπουλος ο οποίος έβρισε..... τους φιλάθλους.
Εχωντας κάνει όλες τις αλλαγές ο Φωστήρας συνέχισε με τον Φάρο κάτω από τα δοκάρια και ο Φωστήρας δέχθηκε άλλα 2 γκόλ στο 83' και 85' λεπτό και ταυτόχρονα τον διασυρμό.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΦΑΡΟΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν (80' ΔΗΜΑΚΗΣ) - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.- ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΚΟΡΡΑΣ (46' ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ) - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ (72' ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ) - ΣΑΧΟΥ

το 1-0 από τον Φαρμάκη (foto από SPORTIFICO)