2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΠΑΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 1-2

Στην εντατική μπαίνει πλέον ο Φωστήρας μετά και την ΝΕΑ ήττα από την ομάδα του Πανερυθραϊκου με σκόρ 1-2.
Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι και οι παίκτες του Φωστήρα εμφανώς επιρεασμένοι από τα τελευταία γεγονότα (έφυγε ξανά ο προπονητής πρίν τον κρίσιμο αγώνα) δεν κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να παίξουν καλά με αποτέλεσμα η αντίπαλη ομάδα να προηγηθεί μετά από λάθος της άμυνας.
Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση άλλαξε και ο Φωστήρας άρχισε να αναιβάζει στροφές αλλα 70' δέχθηκε άλλο ένα τέρμα με πέναλτυ.
Η συνέχεια ήταν δραματική και ο Φωστήρας άρχισε να πιέζει έντονα και κατάφερε να μειώσει το σκόρ στο 82' με τον Σπυρόπουλο που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΓΑΓΑΝΗΣ - ΦΑΡΟΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.-ΣΑΧΟΥ (76' ΔΡΟΣΟΣ) - ΠΕΡΩΝΗΣ  (61'' ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ)- ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΧΑΤΖΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ (46' ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ)