2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 5-3 (Πρωτάθλημα)

Ο Φωστήρας με την άμυνα του σε πολύ κακή ημέρα έχασε από την ομάδα του Χαλανδρίου με σκόρ 5-3. Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με 8 γκόλ που σίγουρα απόλαυσαν όλοι οι φίλαθλοι.

Η ομάδα του Χαλανδρίου άνοιξε το σκόρ μόλις στο 3' λεπτό για να ισοφαρίσει ο Φωστήρας με τον Σπυρόπουλο μετά από ασίστ του Φαρμακη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Χαλανδρίου κατάφερε να προηγηθεί και πάλι στο 53' αλλά και πάλι ο Φωστήρας αντέδρασε και με τον Μπιτσάνη, μετά από πάσα του Δρόσου κατάφερε και πάλι να ισοφαρίσει.
Ο Φωστήρας παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να προηγηθεί με τον Δρόσο στο 63' αλλά μετά  από λαθη της άμυνας ΄δεχθηκε άλλα τρία τέρματα (67' - 82' - 87').
Δίκαιη η νίκη του Χαλανδρίου. Δρόσος και Φαρμάκης οι καλύτεροι παίκτες για τον Φωστήρα.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Χαρίτου (Νακόπουλος - Τζάκος)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ : ΓΑΓΑΝΗΣ - ΦΑΡΟΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ (87' ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ) - ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΨΩΜΑΣ  (72' ΠΕΡΩΝΗΣ) - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΔΡΟΣΟΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ