2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ 4-1 ( πρωτάθλημα)

Εκπληκτικός ήταν ο Φωστήρας Ηλιούπολης που επιβλήθηκε του Ηφαίστου με 4-1! Ο φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 9’ με τον Παπαγιάννη, παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν ασυγκράτητοι και έφτασαν σε μία ακόμη νίκη, την τέταρτη στα τελευταία ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος! Έχοντας καταφέρει να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ από το πρώτο ημίχρονο (22’ Ασωνίτης Ν., 37’ Χρήστου), στο δεύτερο μέρος μπήκαν με άλλη ψυχολογία και με δύο ακόμη τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο (80’ Μηλιαράκης και 90’ Τσικριτέας) έφτασαν στην επιβλητική επικράτηση.

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Τζάκος- Μπάγιας

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μωραΐτης, Χρήστου, Τοπάλλι (68’ Μηλιαράκης), Ασωνίτης Β., Σάχου (86’ Νάτσκο), Μπαρδάκης, Τσικριτέας, Φάρος, Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (88’ Παπαδημόπουλος), Σπυρόπουλος