2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2009

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1-0

Με δύο αλλαγές (Παχής και Πέτσας) στην βασική ενδεκάδα ο Φωστήρας νίκησε στο 89' τον Ιπποκράτη με 1-0. Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έπαιξαν χωρίς ένταση και χωρίς να δημιουργήσουν δυνατές φάσεις. Στο 33' λόγω τραυματισμού αντικαταστάθηκε ο Παχής και την θέση του πήρε ο Θεοφάνης.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας έγινε δυνατός. Ο Πολίτης πήρε στο 46' λεπτό την θέση του νεαρού Πέτσα ο οποίος έπαιξε για πρώτη φορά με την πρώτη ομάδα. Η δύναμη αντικατέστησε την χαλαρότητα του πρώτου ημιχρόνου με τον Φωστήρα να χάνει πολλές ευκαιρίες για γκόλ.
Η άμυνα δυνατή έκανε καλά την δουλειά της. Ογλάνης, Σάχου, Γκιρλέμης και Ασωνίτης έδιναν την σιγουριά στην άμυνα. Στο 86' ο Σπανόπουλος πήρε τη θέση του Ογλάνη και η πιέση του Φωστήρα έγινε πιό δυνατή. Στο 89' ο Μακρύδης έδωσε τους 3 βαθμούς στην ομάδα του Ακη Μιχαηλίδη.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Στεφανόπουλος - Σάχου - Ογλάνης (86' Σπανόπουλος) - Γκιρλεμης - Ασωνίτης - Λιακόπουλος - Πέτσας (46' Πολίτης) - Μπαρδάκης - Παχής (33' λόγω τραυματισμού Θεοφάνης) - Ματσάγκος - Μακρύδης