2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 0-2

Για μία ακόμη φορά η ομάδα του Φωστήρα δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Έχασε από την πρωτοπόρο ομάδα της Αγίας Παρασκευής με σκόρ 2-0.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι παιχνίδι κέντρου. Οι παίκτες του Φωστήρα εμφανώς αγχωμένοι από τα συνεχή άτυχα αποτελέσματα έπειξαν δυνατά και κατάφεραν να κρατήσουν το 0-0 μέχρι την λήξη του Α' ημιχρόνου.

Στό δεύτερο ημίχρονο ο Φωστήρας ξεκίνησε δυνατά και άρχισε να πιέζει.  Έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Μπιτσάνη και τον Genchev αλλά η ομάδα της Αγ. Παρασκευής πέτυχε το 1-0 από σουτ μέσα στην περιοχή. Ο Φωστήρας θα μπορούσε να ισοφαρίσει με σουτ του Ασωνίτη Β. το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Η Αγ. Παρασκευή πέτυχε  το 2-0 με την  λήξη του αγώνα.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΜΑΡΣΕΛΟΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β'-ΣΑΧΟΥ - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ (80' ΧΑΤΖΗΣ) - ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΚΟΡΡΑΣ (52' GENCHEV) - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ (78' ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.) - ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ