2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΦΑΛΗΡΟ 3-0

Μεγάλη νίκη η ομάδα του Φωστήρα με σκόρ 3-0. Νίκησε την ομάδα του Φαλήρου και πήρε τρείς πολύτιμους πόντους στο κυνήγι της παραμονής στην πρώτη κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Φωστήρα με πολύ αγχος στα πόδια τους έκαναν αρκετά λάθη και έδωσαν ευκαιρία στην ομάδα του Φαλήρου να πιέσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε. Με την είσοδο του Δημάκη ο Φωστήρας έγινε πιό επιθετικός και πίεζε συνέχεια την ομάδα του Φαλήρου που έδειξε ότι δεν έχει την δυνατότητα να απειλήσει τον Φωστήρα.

Μέσα σε 20 λεπτά ο Φωστήρας πέτυχε 3 γκόλ. Το 1-0 στο 61' από τον Δημάκη με κεφαλιά μετά από δυνατό πλάγιο του Ασωνίτη.
Το 2-0 στο 71' ο Μπιτσάνης με πλασέ μετά από πάσα του Δημάκη και το τελικό 3-0 ο Μπουφίδης από κτύπημα φάουλ έξω από την περιοχή.

Θετικό το ντεμπούτο του κ. Χριστόπουλου. Πολλή καλή η διαιτησία του κ.ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ (ΜΠΑΓΙΑΣ-ΜΠΑΣΤΑΣ)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΣΑΧΟΥ -  ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.- ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ (71' GENCHEV) - ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ (61' ΧΑΤΖΗΣ) - ΚΟΡΡΑΣ (46' ΔΗΜΑΚΗΣ)