2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Γ.Σ. ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1 - 3 (πρωτάθλημα)

Παίζοντας ΚΑΛΟ ποδόσφαιρο η ομάδα του Φωστήρα νίκησε την ομάδα του Γ.Σ. Καισαριανής με σκόρ 3-1. Σε καλή ημέρα  και καλά στημένοι ΟΛΟΙ οι παίκτες του κ. Χριστόπουλου πίεσαν  και έδειξαν ότι ήθελαν την νίκη.
 Ο Φωστήρας προηγήθηκε με τον Μπιτσάνη στο 17'. Στό 33' λεπτό του αγώνα αντικαταστάθηκε, λόγω τραυματισμού ο Σπυρόπουλος και η ομάδα της Καισαριανής πίεσε χωρίς αποτέλεσμα.
Στην επανάληψη ο Φωστήρας συνέχιζε να πιέζει και κατάφερε να βάλει άλλα 2 τέρματα με τον Φαρμάκη (70') και τον Μπιτσάνη στο 77'.
Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Καισαριανής ήταν να μειώσει το σκόρ στο 89'.
Καλός ο διαιτητής κος Κατοίκος που όμως σε 1-2 περιπτώσεις δεν έδειξε κάρτα σε σκληρά μαρκαρίσματα των παικτών της Καισαριανής.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΓΑΓΑΝΗΣ-ΦΑΡΟΣ(46'ΔΡΟΣΟΣ)-ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.-ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β- ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ-ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ (61' ΣΑΧΟΥ)-ΦΑΡΜΑΚΗΣ-ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ-ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ-ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ(33'τραυμ. ΧΑΤΖΗΣ)