2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2013

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ 2004 2-2 (Πρωτάθλημα)

Σε κακή ημέρα οι παίκτες του Φωστήρα δεν κατάφεραν να νικήσουν την ομάδα του Αστέρα 2004 και το τελικό σκόρ 2-2 πρέπει να αφήνει τους ανθρώπους του Φωστήρα ικανοποιημένους αφού η τελευταία φάση ανοίκει στον Αστέρα που με λίγο προσοχή θα μπορούσε να πάρει την νίκη.
Ο Φωστήρας έχασε το κέντρο και η άμυνα με συνεχόμενα λάθη έδωσε χώρο στον Αστέρα που άρχισε να πιέζει και κατάφερε να προηγηθεί στο 31'.
Στην επανάληψη ο Φωστήρας κατάφερε να πετύχει την ισοφάριση στο 48' με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ του Χατζή και να προηγηθεί με τον Μπιτσάνη στο 50'. Ένα λάθος όμως στην άμυνα στο αμέσως επόμενο λεπτό έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Αστέρα να ισοφαρίσει.
Με αρκετά λάθος σφυρίγματα ο διαιτητής που απομάκρυνε από τον πάγκο ΜΟΝΟ ανθρώπους του Φωστήρα αν και ο αντίπαλος πάγκος γρίνιαζε και φώνασε συνέχεια.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ : ΓΑΓΑΝΗΣ - ΦΑΡΟΣ - ΔΡΟΣΟΣ (82' ΚΟΡΡΑΣ) - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.- ΦΑΡΜΑΚΗΣ (46' ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ) - ΣΑΧΟΥ - ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (72' ΨΩΜΑΣ) - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ -  ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ - ΧΑΤΖΗΣ