2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2-0

Νίκη και τρείς βαθμοί για τον Φωστήρα. Μία νίκη που ήλθε με πολύ άγχος απέναντι σε μία ομάδα που ήταν σαφώς κατώτερη και δεν απείλησε σε καμμία περίπτωση την άμυνα του Φωστήρα.

Οι παίκτες του Σπύρου Λουκά άρχισαν να πιέζουν από τα πρώτα λεπτά τους αντιπάλους αλλά ήταν φλύαροι χωρίς να απειλήσουν την αντίπαλη εστία και με την λήξη του ημιχρόνου οι ομάδες ήταν ισόπαλες.

Η είσοδος του Ζήμου στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε πιό επιθετική μορφή στο παιχνίδι και ο Φωστήρας ανέβασε ρυθμούς. Κέρδισε πάναλτι το οποίο ο Σάχου έστειλε άουτ. Ο Φωστήρας συνέχισε να πιέζει και κατάφερε να προηγηθεί με τον Πολίτη με σούτ μέσα από την περιοχή. Το 2-0 έγινε από τον Ζήμο στα τελευταία λεπτά του αγώνα. ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΓΚΗ Η ΟΜΑΔΑ

Αριστη η διαιτησία του κ. ΠΑΝΤΟΥ (ΣΙΨΑΣ - ΤΖΕΠΑ)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: KΑΡΟΣ-ΦΑΡΟΣ-ΣΑΧΟΥ-ΜΕΤΑΞΟΥΛΗΣ-ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΙΑΣΟΣ (84' ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.)-ΚΟΡΡΑΣ (46' ΖΗΜΟΣ)-ΔΗΜΑΚΗΣ-ΜΕΡΤΖΙΩΤΗΣ ( 63' ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ)-ΠΟΛΙΤΗΣ