2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΜΑΡΟΥΣΙ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-3

Ανετα και επιβλητικά ο Φωστήρας νίκησε και την ομάδα του Αμαρουσίου με σκορ 0-3. Ο Φωστήρας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και έδειξε τις διαθέσεις από την αρχή. Δυνατή άμυνα, χωρίς λάθη και στο κέντρο τον Σιάσο και τον Φαρμάκη να μοιράζουν το παιχνίδι. ΣΕ πολύ καλή ημέρα ο Χρήστος Φαρμάκης που κέρδισε το πέναλτι και πέτυχε και το δεύτερο γκόλ.

-Το 0-1 εγινε στο 20' του Α' ημιχρόνου, με χτύπημα πέναλτι από τον Γιαννακόπουλο. Το κέρδισε ο Φαρμάκης αφου πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του. Ηταν το σκόρ του πρώτου ημιχρόνου.
-Το 0-2 έγινε με κεφαλία, μετά από κτύπημα κόρνερ από τον Πολίτη.(foto)
-Το 0-3 έγινε από πλάσέ του Σιάσου μετά από ωραία μπαλία του Καπελάκη.

Ο Φωστήρας θα μπορούσε να βάλει και άλλα γκόλ με τον Καπελάκη αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλλακας του Αμαρουσίου.
Αριστη η διαιτησία του κ. ΜΠΑΜΠΑ (ΛΑΜΠΑΔΟΧΥΤΟΣ-ΜΠΑΓΙΑΣ)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΦΑΡΟΣ-ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.-ΣΑΧΟΥ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ - ΣΙΑΣΟΣ (75' ΧΑΤΖΗΑΒΡΑΜΙΔΗΣ)-ΚΟΡΡΑΣ (48' ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ)-ΜΕΡΤΖΙΩΤΗΣ (58' ΠΟΛΙΤΗΣ)-ΦΑΡΜΑΚΗΣ-ΖΗΜΟΣ