2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ 4-1

Συνεχίζοντας την προσπάθεια να μείνει κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, Ο Φωστήρας νίκησε την ομάδα της Αλσούπολης με σκόρ 4-1. Ο Φωστήρας ξεκίνησε δυνατά αλλά ήταν φλύαρος στο κέντρο με αποτέλεσμα η ομάδα της Αλσούπολης να πιέσει χωρίς όμως αποτέλεσμα.
το 30' του αγώνα μετά από σέντρα του Μερτζιώτη ο Σιάσος με κεφαλιά έκανε το 1-0, σκόρ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο.
Με την έναρξη του β' ημιχρόνου η ομάδα της Αλσούπολης κατάφερε, μετά από λάθος της άμυνας να πετύχει το γκόλ της ισοφάρισης.
Οι παίκτες του Φωστήρα άρχισαν να πιέζουν. Η είσοδος του Ζήμου και του Φαρμάκη έκαναν την ομάδα πιό επιθετική. Το 2-1 το έκανε ο Σιάσος με απ' ευθείας φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή. Το 3-1 έγινε πό τον Γιαννακόπουλο, μετά από πάσα του Ζήμου. Το τελικό 4-1 το έκανε ο Σιάσος μετά από σέντρα του Ασωνίτη Ν.
Ο Λάκης Χατζηαβραμίδης, ένα χρόνο μετά τον σοβαρό τραυματισμό του πήρε χρόνο συμμετοχής και έδειξε ότι σύντομα θα είναι σε πλήρη δράση.
Αριστη η διαιτησία του κ. Κουτσόγιαννου (Τσελίκος - Τζέπα)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΦΑΡΟΣ-ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.-ΣΑΧΟΥ-ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΙΑΣΟΣ-ΚΟΡΡΑΣ (46' ΦΑΡΜΑΚΗΣ)-ΜΕΡΤΖΙΩΤΗΣ (50' ΖΗΜΟΣ) - ΔΗΜΑΚΗΣ (82' ΧΑΤΖΗΑΒΡΑΜΙΔΗΣ) - ΠΟΛΤΗΣ