2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2013

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2-1 (πρωτάθλημα)

Πολύ ανώτερος ο Φωστήρας από την ομάδα του Αθηναικού νίκησε εντός έδρας με σκόρ 2-1.  Η ομάδα του Αθηναικού κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10' με γκόλ που ξεκίνησε με από εμφανή θέση οφ-σαϊτ το οποίο αγνόησε ο β' βοηθός.
Η ομάδα του Φωστήρα άν και έχασε ευκαιρίες με Σπυρόπουλο, Δρόσο και είχε δοκάρι με τον Σάχου δεν κατάφερε να πετύχει τέρμα στο πρώτο ημίχρονο.

Η είσοδος του Μπιτσάνη στο β' ημίχρονο έδωσε άλλο ρυθμό στην ομάδα που κατάφερε να πετύχει γκόλ με τον Μπιτσάνη. Ο Φωστήρας αναίβαζε ρυθμούς και έχανε συνέχεια ευκαιρίες ενώ στο 84' ο Φαρμάκης με φανταστική κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας.
Οι παίκτες του Τάκη Χριστόπουλου συνέχιζαν να πιέζουν και η λήξη του αγώνα βρήκε τον Φωστήρα νικητή και τους πολλούς θεατές να έχουν παρακολουθήσει ένα ΔΥΝΑΤΟ παιχνίδι.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ : ΓΑΓΑΝΗΣ - ΦΑΡΟΣ (74' ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ) - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.- ΣΑΧΟΥ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β. - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (88' ΨΩΜΑΣ) - ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ (46' ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ) - ΔΡΟΣΟΣ.