2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2-3 (ΚΥΠΕΛΟ)

Εκτός κυπέλου η ομάδα του Φωστήρα αφού έχασε στην παράταση με σκορ 2-3. Κανονικός αγώνας 2-2.
Η Ομάδα της Αγ. Παρασκευής προηγήθηκε για ισοφαρίσει ο Φωστήρας μέ τον Μπιτσάνη. Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι από 2 καλές ομάδες που πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στους θεατές.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φωστήρας πίεσε και κατάφερε να προηγηθεί με τον Φάρο ο οποίος με πλάσε έστειλε την μπάλα στα δύχτια αφού προηγουμένος ο Καρβούνης σε πέναλτυ αστόχησε - απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Αγ. Παρασκευής.
Στ 89' του αγώνα ο διαιτητής είδε πέναλτυ με το οποίο ισοφάρισε η Αγ. Παρασκευή και το παιχνίδι πήγε στην παράταση.
Στο 111' η Αγ. Παρασκευή μετά από λάθος της άμυνας πέτυχε το γκόλ της πρόκρησης.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΤΣΙΜΠΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΣΑΧΟΥ  (ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.) - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΨΩΜΑΣ - ΦΑΡΟΣ - ΔΡΟΣΟΣ (ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β.) - ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΧΑΤΖΗΣ) - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ