2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛ. 2-2

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε η ομάδα του Φωστήρα απο το Παλαιο Φάληρο. Το τελικό αποτέλεσμα 2-2 μορεί να πει κανείς ότι ήταν δίκαιο.

Στο πρώτο ημίχρονο, όπως πάντα ο Φωστήρας ήταν φλύαρος και έδωσε χώρο στο Φάληρο να πιέσει. Κατάφερε δε το Φάληρο να προηγηθεί μόλις στο δεύτερο λεπτό όταν μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα η μπάλα πήγε σε αντίπαλο παίκτη που με δυνατό σουτ έκανε το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χατζής πήρε την θέση του Μπιτσάνη (τραυμ.) και ο Σάχου την θέση του Αρχοντούλη.
Ο Φωστήρας άρχισε σιγά σιγά να αναιβάζει ρυθμούς και πίεζε συνέχεια την αντίπαλη ομάδα. Κατάφερε δε να ισοφαρίσει μετά από ωραίο γκόλ του Χατζή.
Ο Φωστήρας πήρε το κέντρο και πίεζε συνέχεια. Κατάφερε να προηγηθεί με απ' ευθείας φάουλ του Τσαβαλία.
Τελικά το Φάληρο ισοφάρισε μετά από αδράνεια της άμυνας.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΦΑΡΟΣ - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν. - ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ - ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ -ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗΣ (ΣΑΧΟΥ) - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ (GENTSEV)- ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ (ΧΑΤΖΗΣ) - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ