2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΘΥΕΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3-3

Εξι γκόλ και ισοπαλία στο παιχνίδι του Φωστήρα με την ομάδα της Θύελας Αγ. Δημητρίου. Μόλις στο 6' λεπτό του αγώνα η ομάδα του Φωστήρα με γκόλ των Τσαβαλιά και Μπιτσάνη κατάφερε να προηγηθεί με σκόρ 2-0 αφού στο 2' λεπτό η ομάδα της Θύελας έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί.
Η ομάδα της Θύελας μείωσε στο 12' το σκόρ με πέναλτυ που έκανε ο Ασωνίτης Ν. αφού ανέτρεψε αντίπαλο παίκτη μέσα στην μεγάλη περιοχή. Στό 19' λεπτό η ομάδα της Θύελας κατάφερε να ισοφαρίσει.
Στο 66' η ομάδα της Θύελας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής. Στό 58' ο Μπουφίδης έδωσε το προβάδισμα και πάλι στο Φωστήρα.
Το τελικό σκόρ 3-3 έγινε στο 84' μετά από αδράνεια της άμυνας.
Πολύ καλό και δυνατό παιχνίδι που με λίγη προσοχή θα μπορούσε να είχε πάρει την νίκη ο Φωστήρας

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΦΑΡΟΣ (57' ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ) - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.-ΓΚΙΡΛΕΜΗΣ - ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ ( 80' ΣΑΧΟΥ) - ΚΟΡΡΑΣ  (46' ΧΑΤΖΗΣ) - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ η διαιτησία του κ. Καλογερόπουλου, μέ αρκετά λάθη οι επόπτες.