2015 - 2016

ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2015 - 2016

Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ. 2-0

Νίκη για την ομάδα του Φωστήρα. Με γκόλ των Τσαβαλιά μόλις στο 7' λεπτό και του Μπουφίδη στο 81' ο Φωστήρας πήρε τους 3 πολύτιμους βαθμούς τηε νίκης και συνεχίζει την προσπάθειά για μία καλή συνέχεια.

Ο Φωστήρας ήταν καλύτερος του Ολυμπιακού. Κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 7' με ωραία ενέργεια του Τσαβαλιά ενώ ο Φαρμάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία σε κενό τέρμα να κάνει το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ολυμπιακού πίεσε για 15 περίπου λεπτά ενώ οι παίκτες του Φωστήρα έκαναν αρκετά λάθη με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να φθάσει 2-3 φορές κοντά στό γκόλ.
Στην συνέχεια ο Φωστήρας ανέβασε ρυθμούς και έκανε ότι ήθελε μέσα στο γήπεδο. Είχε δύο δοκάρια ένα με φοβερό σουτ του Δημάκη που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και ένα με τον Ασωνίτη Ν. Εχασε πολλές ευκαιρίες για γκόλ και ταυτόχρονα έχασε και τον Μπιτσάνη με 2η κίτρινη.
'Αριστη η διαιτησία του κ. Γκάμαρη (Αθανασόπουλος - Σαμοίλης)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ : ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ - ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗΣ  (62' ΑΣΩΝΙΤΗΣ Ν.) - ΑΣΩΝΙΤΗΣ Β. - ΣΑΧΟΥ - ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ - ΦΑΡΜΑΚΗΣ - ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ - ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ (75' ΔΗΜΑΚΗΣ) - ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ - ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ - ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ